O figurkach ceramicznych słów kilka – anioły handmade i nie tylko
O figurkach ceramicznych słów kilka – anioły handmade i nie tylko

Ktoś zapytał mnie niedawno, co jest moją inspiracją do tworzenia figurek ceramicznych. Nie musiałam na szczęście zastanawiać się zbyt długo, a właściwie wcale, ponieważ jest to jedno z tych pytań, na które odpowiedź sama wyrywa mi się z ust. „Zachwyt otaczającym mnie światem, ludźmi, sytuacjami” – tak właśnie wtedy powiedziałam. Jestem osobą uważną. Patrzę i widzę piękno, które często wyłania się tuż zza rogu. W ten właśnie sposób powstają moje figurki ceramiczne – anioły handmade, skrzaty leśne, zakochani, czy bibliotekarze…

Figurki ceramiczne. Dlaczego akurat anioły handmade?

Jak pewnie zdążyliście już zauważyć, dużo tutaj aniołów. Anioł z książką, anioł lekarz, anioł figurka w sukience, anioł wiszący. Lepię również anioły, które nie potrafią latać. I są one równie piękne, doskonałe. Kiedyś moja córka zapytała się mnie, czy anioły, które są grube, też latają na skrzydłach? Myślę sobie, że przecież anioły mają do zaoferowania o wiele więcej niż same magiczne skrzydła. Co odpowiedziałam dziecku na tego większego anioła? Że anioł wcale nie musi latać. Może nas rozśmieszać, kiedy jest nam smutno. Dodawać otuchy, kiedy się boimy. Cieszę się, że zadała mi akurat takie pytanie. Wiem przez to, że anioły są potrzebne każdemu.

Anioły to łagodne, dobre „duszki”, które strzegą naszych domów, naszych bliskich. Mają także ogromną moc. Nie bez powodu nieraz mówimy do kogoś: „jesteś moim aniołem stróżem”. Anioły niosą również miłość, dodają odwagi, pozwalają natchnąć optymizmem.

Wręczając drugiej osobie figurkę anioła, sami stajemy się aniołami. A przynajmniej na pewno dawcami dobrej intencji.

Wspomniałam we wstępie, że moje figurki z gliny są zawsze odpowiedzią na zachwyt światem. W przypadku aniołów handmade jest to chyba nawet bardziej zachwyt ludźmi. Dobrymi, pomocnymi, których mam przyjemność spotykać gdzieś na swojej drodze. Nie bez powodu moje figurki ceramiczne mają ludzką twarz. To anioły inne niż wszystkie. Czasami dowcipne, czasami odrobinę szokujące, mniej oczywiste. To również figurki ceramiczne, które mogą przypominać Wam Waszych bliskich – mamę, tatę, ciocię, babcię, dziadka. Stojące lub wiszące. Idealne do pokoju dziecięcego, salonu, sypialni, kuchni. Wszędzie, gdzie potrzebujecie dodatkowej otuchy, wsparcia, ciepła.

Tworzenie figurek ceramicznych przynosi mi ukojenie, spokój, wewnętrzną radość. To właśnie w glinie mogę utrwalić każdą piękną chwilę. Po to, aby w trudnych momentach móc przywołać ją do siebie i znaleźć źródło nowej energii.

Figurki ceramiczne na wiele pięknych okazji

Jest anioła figura w rozmaitych odsłonach. Są także inne gliniane figurki, które tworzę dla Was z równie dużym zapałem i radością. Na przykład takie urocze, radosne, trochę psotliwe skrzaty leśne, które powstały po udanym spacerze w lesie. Czasami wcale nie trzeba ruszać się daleko, na koniec Polski, świata, czy do innego kraju, aby odkryć piękne, baśniowe pejzaże. To właśnie ta czujność, o której mówiłam Wam na początku. Mnie wystarczył pobliski las, o którego uroku każdego dnia będą przypominać mi moje figurki ceramiczne. Skrzaty leśne chętnie rozgoszczą się gdzieś pomiędzy domowymi roślinami, na tarasie, czy balkonie. Będą również czuć się dobrze w pokoju dziecka lub w sypialni, zaaranżowanych w stylu boho i tradycyjnym. Ręcznie robione skrzaty z ceramiki wprowadzą do wnętrz dobrą energię, świeżość, poczucie bliskości z naturą. Wszystko, czego tak często nam brakuje.

Wśród figurek ceramicznych możecie dostrzec także bibliotekarkę oraz bibliotekarza. Przez lata nazbierała się tu całkiem spora rodzinka. Dla takich jak ja, co lubią, a właściwie kochają czytać. Nie tylko do bibliotekarek i bibliotekarzy, ale również nauczycieli, profesorów, poetów, pisarzy. Mam dla Was również figurki ceramiczne babci i dziadka – radosne, pałające miłością i spokojem. Stworzone z myślą o osobach, które wypełniają serce ciepłem i dobrocią. 😊 Takie gliniane figurki to tak naprawdę prezent bez okazji. Za to, że po prostu są.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl