Ozdoby wielkanocne – pomysł na dekorację wielkanocną
Ozdoby wielkanocne – pomysł na dekorację wielkanocną

Mimo że dziwne, niespokojne mamy ostatnio czasy, wiele osób potrzebuje zająć się także sprawami błahymi i przyziemnymi. Sprawami, które oczyszczają głowę i dają namiastkę „normalności”. A że akurat wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, postanowiłam przygotować dla Was propozycje wyjątkowych ozdób wielkanocnych. Ozdób niepowtarzalnych, ponieważ robionych ręcznie. Wiem, że już zaczęliście się nimi interesować, dlatego dzisiaj chcę pokazać Wam, czemu poświęciłam się w ostatnich tygodniach. Praca oczywiście wciąż wre!

Ceramiczne dekoracje wielkanocne na świąteczny stół, do koszyczka…

W moim domu ozdoby wielkanocne zawsze odgrywały ważną rolę. Gdy byłam dzieckiem, to właśnie dzięki nim czułam magię i klimat zbliżających się świąt. Pamiętam, jak razem z mamą i babcią przygotowywałam i malowałam wydmuszki, wycinałam kolorowe baranki i zajączki, a nawet formowałam świąteczne figurki z masy solnej. Obecnie dzielę się tą piękną tradycją z następnymi pokoleniami, jednak w codziennej pracy artystycznej wykorzystuję również inne techniki. Jeżeli tu jesteś, to znak, że szukasz nietuzinkowych ozdób wielkanocnych. Nie na jeden sezon, a długie lata. Ozdób, które przekażesz następnie swoim dzieciom, wnukom. Tak jak ja przekazuję teraz miłość do tworzenia pięknych, ponadczasowych dekoracji… Ceramiczne figurki wielkanocne wykonywane i malowane ręcznie sprawią, że nie tylko te święta, ale i każde następne będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Wypełnione radością, spokojem i pięknymi wspomnieniami.

Ażurowe wydmuszki dekorowane ręcznie

Jajka gotowane, jajka święcone, jajka czekoladowe, jajka kolorowe, wydmuszki… Jajka to prawdziwy symbol Wielkanocy. Symbol nowego życia. Jemy je, święcimy, malujemy i wreszcie dekorujemy nimi świąteczne stoły, koszyczki, talerze, komody. Nie każdy ma jednak czas, aby co roku samodzielnie przygotowywać nowe pisanki. W naszej pracowni powstają dlatego wyjątkowe rodzaje wielkanocnych jajek – ażurowe wydmuszki ręcznie rzeźbione i malowane. Specjalnie czyszczone, utwardzane, wzmacniane i nawiercane. To pisanki, które będą towarzyszyć Ci podczas wielu świąt wielkanocnych. Mogą zdobić świąteczne stoły, jak i znaleźć się w święconym koszyczku. Tworzenie dla Was ażurowych wydmuszek daje mi prawdziwą radość i satysfakcję. Wiem, że dzięki nim będziecie bez zbędnego pośpiechu i nerwów przygotowywać się na nadchodzące święta, a dekorując swój dom, być może życzliwie pomyślicie nawet o ich autorce.

Ceramiczne figurki wielkanocne – zajączki, baranki, kury, jajka

Szczególne miejsce w Lunarii, jak i w moim sercu zajmuje ceramika. To właśnie ona za każdym razem otwiera przede mną nowe możliwości i perspektywy. Natchnienie do tworzenia wielkanocnych ozdób zaczerpnięte z tradycji ludowej, naszych korzeni, a także natury pozwala mi tworzyć rzeczy naturalnie piękne i ponadczasowe. Tak właśnie powstał każdy ręcznie robiony baranek ceramiczny, ceramiczna owieczka, ceramiczny zajączek, ceramiczna kura i pisanka z ceramiki. Kolejne świąteczne symbole, które towarzyszą mi już od lat dziecięcych. Cieszę się, że każdego roku na te kilka szczególnych dni opuszczają one dno komody lub szafy, aby ponownie, chociaż na chwilę móc radować nasze oczy i przywoływać dobre wspomnienia. Pamiętaj, że każda z dostępnych w pracowni ozdób ceramicznych jest zupełnie inna. Ma inną historię, symbolikę, przesłanie. Tylko tutaj znajdziesz kurę w chustce, anielskiego koguta, czy ceramicznego zajączka z ozdobną kokardką. Wybierz te, które podpowiada Ci serce i dekoruj według własnych upodobań. Każdego roku możesz również powiększać swoją kolekcję o nowe, wielkanocne ozdoby handmade, do czego serdecznie Cię zachęcam.

Do następnego

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl