Nieznane życie Aniołów
Nieznane życie Aniołów

Anioły z gliny... temat rzeka?

Czy zastanawialiście się kiedyś jak zrobić glinianego anioła? Początek mojej przygody z ceramiką był pełen takich, i innych pytań. Chwila, kiedy bierzesz do ręki kawałek wilgotnej masy i naprawdę nie wiesz, co z nią zrobić... Tabula rasa. I tu zaczyna się nowe życie anioła lub innej figurki ceramicznej. Wyobraźnia zaczyna pracę na innych poziomach i w głowie rodzą się pomysły, a dłonie robią swoje.Mój pierwszy anioł z gliny.

Był podobny do mojego taty, podarowałam "tatę" dość szybko komuś, kto się ładnie zachwycił:) i to mi pomogło uwierzyć, że mogę zająć się rękodziełem na serio. Zawdzięczam tacie sporo: wiarę w siebie, w to, że dobro nie tylko wraca, ale wędruje wśród nas. Wędruje zamknięte w figurce glinianego anioła, wraz z intencją, energią lub życzeniem, jakie chcemy przekazać.

 

Anioł na prezent?

Na półce wśród książek, czy na parapecie między kwiatami zawsze znajdzie się miejsce, gdzie anioł siedzący może się rozgościć. Anioły wiszące mogą dekorować wejście do domu, czy ściany nad łóżkiem, nad biurkiem, nad kominkiem... Najlepsze prezenty to figurki aniołów, dobrych duszków naszych domostw, a najwspanialsze są te ręcznie robione, pojedyncze egzemplarze, niepowtarzalne anioły ceramiczne, anioły drewniane, anioły porcelanowe...

Prezenty ręcznie robione, tzw. handmade to zawsze ukłon w kierunku wyjątkowości osoby obdarowanej. Dając komuś coś unikatowego, podkreślamy niebanalność osoby, dla której jest prezent. Anioł symbolizuje opiekę, dobre myśli i dobre życzenia. To chyba najlepszy prezent.

  

Czy anioły żyją swoim życiem?

Wędrują sobie anioły z rąk do rąk, mieszkają w naszych domach, czasem chwilę, czasem dłużej. Przyglądają się po anielsku naszemu życiu. Chcą nam sprawić radość, dać pocieszenie, dodać odwagi. My możemy być tylko jakimś elementem ich drogi. Koncepcja anioła dziś jest nieco inna niż kiedyś, odchodzimy od religijnego znaczenia i wizerunku, lubimy anioły o ludzkich twarzach, im bardziej poczciwe, tym lepiej. Spotykamy anioły ceramiczne dziadki, anioły dzieci-cherubinki, anioły gosposie, anioły lekarzy. Obdarowujemy nimi bliskich z różnych okazji, anioł na święta, anioł na komunię, anioł na walentynki, anioł dla mamy, babci, ukochanej dziewczyny... W mojej pracowni powstały anioły na Covid 19, anioły czytające książki, czy anioły w podróży.

Figurka anioła dziś może być dowcipna, może być dedykowana, może być mało oczywista, dająca pole wyobraźni, symboliczna w formie i wyrazie. W moim domu anioły latają zawieszone pod sufitem, na ścianach, siedząc na półce obok radia, słuchają muzyki. Każda z figurek ma swoją historię i wspomnienia, które budzi. Może pomiędzy nimi poruszają się te prawdziwe, które naprawdę prowadzą mnie przez życie?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl